Jak správně připravit nemovitost k prodeji.

Prodej nemovitosti se může i díky aktuálnímu stavu ekonomiky zdát na první pohled  jako jednoduchá věc, ale není to tak jednoduché. Samotná příprava prodeje zabere makléři nemálo času. Mimo základních parametrů, které potenciální kupující vyžaduje hrají i nezměrnou část úspěšného prodeje emoce a první dojem. Pojďme se společně podívat na několik základních bodů.

Nafocení nemovitosti / Video prohlídka                                       Naprostým základem je důkladný úklid a nejen to. Před samotným focením doporučujeme odstranit veškeré osobní věci, fotografie a další předměty. Nechcete přece vaše rodinné fotografie dávat na internet.  Důležité je uklidit z koupelny a kuchyně veškeré předměty. Samotná kuchyně a koupelna je jedním ze základních pilířů bydlení a proto si musíme dát na těchto místnostech nejvíce záležet. V dnešní době je nezbytnou věci i  HOME STAGING. Pokud nevíte co tento pojem znamená tak se jedná službu, která má za úkol upravit interiér nemovitosti. Výsledkem je uklizená, vzdušná, uspořádaná a praktická, pohodová nemovitost.

Příprava nemovitosti na prohlídku                                                       Když máme  nafoceno, natočeno, vytvořen plánek a vše řádně nastaveno tak se brzy můžeme těšit na první prohlídku s potenciálním kupujícím. Ale i samotná prohlídka má své důležité zákonitosti. Před návštěvou makléře se zájemcem důkladně vyvětrejte a lehce provoňte domov. Odstraňte osobní věci a samozřejmostí je i udržet důkladný úklid. Roztáhněte žaluzie a pokud máte místo s pěkným výhledem tak zde otevřete okno. Samozřejmě záleží na povětrnostní situaci. Ve chvíli kdy se vám rozezní zvonek neškodí si uvařit čerstvou kávu. Je to přeci domov a emoce a vůně dělají polovinu úspěchu.

Vše vypadá jednoduše, ale není to tak. Dobrý makléř ví  jak by nemovitost měla být připravená a rád vám pomůže a poradí.  Existuje mnoho „makléřů“ kteří přijedou a stačí jim, že vyženete dítě od úkolů, cvakne pár fotek na telefon a vše je hotové. Nebo ani nebudete vědět, že to makléř vlastně je a najednou najdete svůj byt v nabídce. Jsou to bohužel časté praktiky. K profesionalitě mají ovšem opravdu daleko.

Rád vám se svým týmem pomůžu efektivně prodat za nejvyšší možnou cenu vaší nemovitost. Na realitním trhu jsem více než 14 let.